Steemit’in Parasal Sistemi Steemit Rehberi #4

Steemit

Bu yazımda sizlere Steemit parasal sistemininden bahsedeceğim.

Steemit’de Nasıl Para Kazanılır ?

Steemit üzerinde üç yöntemle Steem kazanabilirsiniz bunlar :

Blog Yazma :

Kendi blog yazılarınızı yazarak topluluk üyelerinden upvote alabilirsiniz. Alacağınız toplam upvote’lara bağlı olarak o günün toplam ödemelerinden pay alırsınız.

Yorum Yapma :

Steemit platformunda yazdığınız yorumlarda içerik olarak sayılmaktadır . Blog postu yazmaya oranla çok daha az getirisi olsada insanlarla fikirlerinizi paylaşarak  ödül alabilirsiniz.

Küratörlük -Curating  :

Steem platformunda içeriklerin kalitesini kullanıcılar belirlemektedir , eğer kaliteli bir gönderiyi önceden oylarsanız küratör ödülü alırsınız. Bunun için biraz Steem gücüne sahip olmanız gerekmekte.

“STEEM, Steem Power, and Steem Dollar ” kavramları için bu yazımı okuyabilirsiniz .

 

Steem’in parasal değeri nereden geliyor ?

Steem token’ın değeri borsalardaki yatırımcıların token’a biçtiği değerden geliyor.

Steem ağı belirli algoritmalarla içerik üreticilere ödül dağıtımı yapar . Özünde para herhangi bir sitedeki “site puanınızdan” farklı değildir. Borsalarda Steem’e gerçek zamanalı olarak değer biçilir. Oyunlardaki nadir eşyalar gibi Steemit kullanıcıları içinde bu tokenlar değerlidir ve işe yararlar.

Steemit blockchain üzerinde bir sosyal ağ olduğu için veriler veri tabanlarında değil Steem blockchaini  üzerinde gizli şekilde saklanır. Steem bu ağ üzerinde oluşturulmuş bir kripto paradır ve ağın değerini temsil eder.

Steem üzerinde kullanıcılara verilen ödüller kimsenin cebinden çıkmaz yada yapılan bir bağış değildir . Sistem düzenli olarak yeni tokenlar üretir ve kullanıcılara şeffaf bir şekilde dağıtır. Bu dağıtım sistem tarafından otomatik yapılır insan müdahalesi yoktur.

Steem Enflasyonu Nedir ?

Platformda üretilen yeni Steemler mevcut Steem sayısını arttırdığı için enflasyon yaratır . 2019 yılı için ortalama enflasyon miktarı 8.24%

Tüm Steem Rehber Serisi Yazılarım :

Steemit Nedir ? Steemit Rehberi #1

Steemit’de Nasıl Hesap Açılır ? Steemit Rehberi #2

Steem Wallet Steemit Rehberi #3

Steemit’in Parasal Sistemi Steemit Rehberi #4
Steemit para kazanma  , Steem kazanma , Steemit hileleri , steemit para hilesi, Make money on steem , How earn money on steemit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
27 − 5 =